top of page
lKsMF8snZkprQOFjapWNNl7UxL9S0igG7mAFg5tL.jpg

ČUČUMUIŽAS 30. jubilejas koncertizrāde ZEM LIELĀ RŪĶA MICES

23. aprīlī

16.00  
Tukuma pilsētas Kultūras namā

“Čučumuiža” ar visiem Čučumuižas rūķiem, krustmāmiņu un pārējiem rūķu zemes iemītniekiem pirmo reizi pošas Latvijas tūrē pie bērniem, lai kopā priecīgi nosvinētu Čučumuižas 30 gadu jubileju ar jaunu īpašu koncertizrādi bērniem vecumā no 3 – 10 gadiem.

“Zem Lielā rūķa mices, ir visu rūķu nams. Un ja Tu rūķiem tici, tas Tev atrodams. Tie ir atslēgas vārdi, kas atslēdz Čučumuižas vārtus.” Rūķu krustmāmiņa atzīst, ka ar Čučumuižas rūķiem ir izaugusi vesela paaudze un šodienas trīsdesmitgadnieki atceras Čučumuižas rūķus, kā savus bērnības draugus. Arī Rūķītis Kikī ir atgriezies un sveicina visus jau iepriekš satiktos un jaunos mazos draugus.

“Nu protams, kur tad bez Tevis. Rūķītis Kikī - viņu atceras šodien daudzi, viņa smiekli skan mobilo telefonu zvanos un tie ir ļoti lipīgi. Tagad Kikī sēdi lūdzu mierīgi, tāpēc ka mums ir jāpastāsta, kāpēc rūķi no Čučumuižas ir atkal devušies pasaulē,” krustmāmiņa turpina, “mammām un tētiem bieži vien pietrūkst laika, ir tik daudz darbiņu un tūkstoš skriešanu, ka bieži aizmirstas bērniem pastāstītu pasaku vai nodziedāt dziesmiņu. Arī vecmāmiņas šodien strādā, arī viņām bieži vien pietrūkst laika, jo vecmāmiņas vairs nesēž zeķi adot, vai pie ratiņa. Tāpēc šodien atkal talkā jānāk Čučumuižas rūķiem, kuri dziedās dziesmas, stāstīs pasakas, izspēlēs dažādus notikumus un protams, arī blēņosies”.

Čučumuižas zemes iemītnieki mazajiem skatītājiem mācīs kā strādā rūķu meistari – ko dara konfekšu meistars, ko dara cukura meistars, ko dara skrodermeistars. Rūķu krustmāmiņa arī paskaidro, ka skroderis ir šuvējs, mūsdienīgāk sakot – modelētājs. Tāds ir arī Rūķītis Mezgliņš.

“Mēs Čučumuižā mācīsim bērniem arī vecvārdus, jo rūķi dzīvo daudzus gadsimtus un tad, kad viņi šajā pasaulē ieradās zem Lielā Rūķu mices, lietoja tādus vārdiņus kādus lietoja mūsu vecvecmāmiņas un vecvectēvi. Un tā jūs arī uzzināsiet, kas ir piņģerots,  kas ir pletīzeris un vēl daudzus citus vecvārdus kurus šodien vairs sarunvalodā nelieto,” saka krustmāte, “rūķi dzīvo tāpat kā bērni – ģimenē vai saimē. Jo lielāka saime, jo draudzīgāk jāsadzīvo, uz tikšanos! 

Biļetes: 12, 15 un 18 EUR

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Notikumu organizē: Art Management Group

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai Tukuma pilsētas Kultūras nama mārketinga vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

bottom of page