TUKUMA PILSĒTAS KULTŪRAS NAMA VĒSTURE

 

1900. gadā Tukuma Viesīgās biedrības runas vīri izraudzījās nekustamo īpašumu Lielā ielā iepretim baznīcai, un nākamajā gadā jau bija izstrādāts projekts Tukuma Viesīgās biedrības nama celšanai. Galvenais inicators, vadītājs, uzraugs un materiālu gādātājs bija biedrības Goda biedrs Jānis Eihenbergs. Būves maksa tika aprēķināta 35 000 rubļu apmērā un vienīgā šī pasākuma finansētāja bija biedrības Krājaizdevu kase. Nama svinīgā atklāšana notika 1902. gada 29. augustā.

Tagadējais Tukuma pilsētas Kultūras nams šajā pašā ēkā sāka darboties 1945. gadā kā Tukuma rajona Kultūras nams. Diemžēl 70.gadu sākumā ugunsgrēkā izdega skatuve, nodega dekorācijas, tomēr izdevās evakuēt muzeju un izglābt administrācijas un pulciņu telpas. Rīkot plašus pasākumus atkal varēja sākot no 1982. gada, kad ar Tautas deju ansambļa “Svīta” koncertu tika atklāta jaunā skatuve.

Šobrīd Kultūras namā darbojas 17 amatiermākslas kolektīvu, un katru gadu Tukuma pilsētas Kultūras nams rīko vairāk kā simts pasākumus Tukuma novada iedzīvotājiem un viesiem.

© 2020 Tukuma pilsētas Kultūras nams

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now