top of page

NORIŠU CIKLS "TIEKAMIES TUKUMĀ" TURPINĀS AR CERĪBU, KA ŠĪ BŪS #GARAVASARA

Norišu cikls "Tiekamies Tukumā" radās 2020. gada vasarā, sastopoties Tukuma pilsētas Kultūras nama, Tukuma Novada pašvaldības, Tukuma muzeja un "Visit Tukums" sapņiem par Tukumu kā mūsdienīgu kultūras galamērķi gan iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem. Norišu cikla mērķis bija ne vien veicināt iniciatīvas un stiprināt pašvaldības iestāžu sadarbību, bet arī veidot jaunus pasākuma formātus pilsētvidē, kas pandēmijas apstākļos bija īpaši nozīmīgi.

2020. gadā komunikāciju veidoja Tukuma Tūrisma informācijas centrs, savukārt kopš 2021. gada pavasara galvenais norišu kurators ir Tukuma pilsētas Kultūras nams. No pašiem pirmssākumiem sezonālos ciklus vizuālajā tēlā ietērpj Zane Margo Ozoliņa. Plānojot vasaras, rudens jeb patriotu mēneša, ziemas un pavasara jeb ziedoņa pasākumu ciklus, svarīgi vienmēr bijis piedāvāt pieejamu un plašu pasākumu spektru dažādām gaumēm.

TT2020V.jpg

2020. gada COVID-19 pulcēšanās ierobežojumi bija dzinulis meklēt radošus risinājumus kultūras pasākumu nodrošināšanai. Koncerti un kino izspruka pa kultūras nama durvīm un priecēja apmeklētājus Tukuma evaņģēliski luteriskajā bacnīcā, Durbes pils iekšpagalmā un cituviet. Līdztekus audiovizuālajai vasaras programmai norisinājās arī virkne muzeja un mākslas notikumu, tai skaitā Tukuma Pils torņa 25. jubilejas svinības un dzīvo gleznu iznāciens no Tukuma Mākslas muzeja. Aktīvākajiem bija pieejami dažādi sporta pasākumi, savukārt par programmu bērniem rūpējās "Smaidu darbnīca".

Koncerts "Kamermūzika Durbes pilī" ar Evijas Martinsones, Gunta Kuzmas un Agnesesi Egliņas piedalīšanos tika nominēts "100 g kultūras" balvai "Kilograms kultūras".

TT2020R.jpg

Rudens ciklu pavadījām kopā, bet droši. Pirmā novembra cikla centrālais notikums bija videoprojekcija "Atslēga uz Latvijas brīvību" uz Tukuma novada Domes ēkas fasādes Talsu ielā. Tā kā svētku koncerti un Lāčplēšu dienas gājiens 2020. gadā izpalika, Tukuma muzejs uzņēmās izveidot pastaigu maršrutu patriotiskās noskaņās. Savukārt Tukuma Tūrisma informācijas centrs aicināja apceļot novada kafejnīcas un nobaudīt īpašu svētku ēdienkarti.

Īpašu popularitāti interneta vidē iemantoja Tukuma pilsētas Kultūras nama sagatavotais "Tiekamies Tukumā" 18. novembra video, kura pamatā izmantots Elzas Vasermanes dzejolis "Latvija".

TT2020Z.jpg

Ziemas cikls 2020. gadā norisinājās ar moto "Izgaismo smukumu!". Pilsētu rotāja dažādi gaismas objekti un instalācijas. Lai vairotu kopības sajūtu un sagatavotos svētkiem, katru svētdienu pilsētas iedzīvotāji un viesi tika aicināti izpildīt Adventa ķeksīšsarakstu. Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar "Smaidu darbnīcu" Tukuma Pilsētas parkā atvēra "Labo darbu namiņu", kurā saimniekoja rūķi. Īpašu slavens bija Tumes rūķu ciems, kas Latvijas Televīzijas sižetā priecēja visu Latviju.

 

Lai gan Jauno gadu bijām spiesti sagaidīt katrs savās mājās, to varējām darīt kopā, skatoties koncertu "Mirklis līdz rītdienai", ko bija sarūpējis Tukuma pilsētas Kultūras nams.

TT2021P.jpg

Pavasari gaidījām ar lielām cerībām par grandioziem notikumiem, taču kārtējā COVID-19 ierobežojumu viļņa dēļ nācās būt vēl radošākiem kā iepriekš. Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar "Smaidu darbnīcas" cukurvatēm īpaši slepenā misijā 1. maijā patvaļīgi pamodināja strūklaku un pārvērta Brīvības laukumu saldumu brīnumzemē. Atzīmējot novadnieka Imanta Ziedoņa 88. dzimšanas dienu, tapa arī pastaigu maršruts ar orientēšanās elementiem. Īpaši atzīmējām gan 4. maiju, gan Māmiņdienu. Tapa sirsnīga video stāstu sērija par mammām Tukumā, kā arī tiešsaistē bija iespējams pārbaudīt savu erudīciju sadarbībā ar Prāta spēlēm. Muzeju naktī arī Tukuma muzejs kāpa ārpus robežām iznācienā zem klajas debess. Piemēram, izgaismotas Laimoņa Mieriņa gleznu reprodukcijas bija skatāmas Durbes pils pagalmā.

TT2021V.jpg

Vasarā #dzīvojāmzaļi kopā ar "Radi Tukku Magi" Dobnīcu kultūrtelpas Tukku Magi iekšpagalmā. Nepaspējām vēl ieraudzīt #zilusbrīnumus, kad pilsēta jau izgaismojās #jāņunaktskrāsā. Tukumnieki varēja vērot "Saulgriežu mistērijas" video uzņemšanu, kurā sadejojās VPDK "Vidums" un Tukuma deju skola "Demo". Tukuma muzejs aicināja uzlikt #rozābrilles un iemīlēties mūsu mīļajā Tukumā un muzejos no jauna. Īpašs notikums bija atkalsatikšanās koncertā "Sasaukšanās", ko Tukku Magi pagalmā organizēja Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar Tumes Kultūras namu un kopienu Radi Tukku Magi.

Jūlijā Tukuma pilsētas Kultūras nams aicināja uz citādiem, mazākiem Rožu svētkiem kā ierasts. Pilsētā smaržoja ziedu kompozīcijas, un vakcinācijas sertifikātu ēnā uzplauka mazi, sajūtu pilni pasākumi. Dzima jaunas draudzības ar "Drink and Draw Latvia", un dziļāk iesakņojās tradīcija vasaras pilnbriedā apmeklēt "Rozītes".

TT2021R.jpg

Pirms 2021. gada patriotu mēneša aktivitātēm, septembrī "Tiekamies Tukumā" ietvaros ar Tukuma pilsētas Kultūras nams nama iniciatīvu paspēja notikt gan kamermūzikas koncerts "Prāts un jūtas", gan Vestarda Šimkus un Liepājas Simfoniskā orķestra lielkoncerts, gan interesantas Tēvu dienas aktivitātes pilsētā ar nosaukumu "Ģimene kopā var".

Oktobrī Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un Tukuma muzejs Brīvības laukumā atklāja ceļojošo izstādi "Gustavam Zemgalam - 150". Jau otro gadu novembrī izpalika ierastie pasākumi, tāpēc Tukuma pilsētas Kultūras nams 18. novembrī visiem dāvināja svētku koncertierakstu "Saknes Tukumā". Lai novembrī, atgriežoties stingrākiem pandēmijas ierobežojumiem saglabātu iedvesmu un kopā būšanas sajūtu, "Tiekamies Tukumā" aicināja novada iedzīvotājus veidot īpašu patriotisko dziesmu izlasi (ko arvien iespējams klausīties Spotify). Tāpat uz Tukuma Pils tornis fasādes svētkos bija skatāmas foto liecības par Brīvības laukuma vēsturi.

TT2021Z.jpg

Nepaspējām pamirkšķināt ne acis, kad klāt bija decembris un "Smaidu darbnīcas" rūķi, Tukuma pilsētas Kultūras nams nama iedrošināti, parkā atkal atvēra "Labo darbu namiņu". Šoreiz ik svētdienu notika arī tiešraides. Pie rūķiem viesojās ne vien mūziķi, bet arī Ziemassvētku vecītis. Negaidīts bija pārsteigums, kad decembrī durvis atkal varēja vērt kultūrvietas. Priecājāmies, ka gaidītajiem gaismas objektiem pilsētā varēja pievienoties arī kultūras nama svētku koncerti un muzeju izstādes. Decembra izskaņā tapa vēl viens interaktīvs pastaigu maršruts "Rūķiem pa pēdām", ko īstenoja Tukuma pilsētas Kultūras nams un "Smaidu darbnīca".

 

2021. gada ziemas norišu cikls noslēdzās janvārī ar deju skolas "Demo" uzvedumu "Mēs", kas tika izrādīts arī VEF Kultūras pilī un izpelnījās skatītāju stāvovācijas.

​​

TTGV.jpg

Gaidījām agru un garu vasaru, tāpēc 2022. gada norišu cikls tika iestartēts ar saukli #garavasara. Pavasara saule izgaismoja gan Tukuma pilsētas Kultūras nama organizētos strūklakas modināšanas svētkus ar grupas "Audiokvartāls" piedalīšanos, gan 4. maija svētku koncertu "Latviešu dzejas melodijas". Tāpat uz "Muzeju nakti" atkal aicināja Tukuma muzeji. Jūnijā ar Tukuma pilsētas Kultūras nama atbalstu notika arī Rīgas projektu kora koncerts "Dziļas saknes".

Tuvākie "Tiekamies Tukumā" pasākumi:

 

 

1. jūlijs  |  19.00  |  Durbes pils pagalmā

Perpetuum Ritmico: "Tempļu mūzika"
Organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams un Tukuma muzejs, sadarbībā ar "Latvijas koncertiem"

6. jūlijs  |  19.00  | Tukku Magi pagalmā
TM Open Stage

Organizē kopiena Radi Tukku Magi

 

16. jūlijs  |  19.00  |  Jaunmoku pilī

Starptautiskais baleta festivāls "Kurzemes klasika"

Organizē deju skola "Demo" sadarbībā ar Tukuma pilsētas Kultūras namu

17. jūlijs  |  15.00  |  Tukuma Ev. lut. baznīcā

Trio Angelicus: baroka mūzikas koncerts "Svētku mūzika Tukuma pilij"
Organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams, Tukuma muzejs un Tukuma Ev. lut. baznīcas draudze

22. - 23. jūlijs | Tukuma pilsētā

Garās vasaras mazie svētki Tukumā
Organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams

13. un 14. jūlijs  |  Tukku Magi pagalmā
Skicēšanas un mūzikas festivāls "saMAŅA"

Organizē "Drink and Draw Latvia", biedrība "Connect&Create Latvia", biedrība "Musica Humana un Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar kopienu "Radi Tukku Magi", Tukuma profesionālās ievirzes deju skolu "Demo" un LU kamerkori "Decoro"

Tukuma pilsētas Kultūras nams no sirds pateicas visiem pasākumu organizatoriem, iniciatoriem, sadarbības partneriem un tiem mūsu draugiem, kurus esam piemirsuši pieminēt! Aiz katra TT notikuma slēpjas čaklu darba rūķu komanda, kas nemanāmi un nedzirdami palīdz pasākumiem notikt.

bottom of page