top of page

Lāčplēša dienas Lāpu gājiens

11. novembrī, 2023
Tukumā

Mēs aicinām - Atceries Lāčplēšus! 11. novembrī aizdedzām lāpas un devāmies gājienā, lai Piemiņas brīdī Brāļu kapos godinātu par Latvijas valsts brīvību kritušos.

Pirms 5 gadiem, cildinot Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, pēc Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra iniciatīvas Latvijas valsts simtgadei veltītā projekta "Atceries Lāčplēšus" ietvaros arī Tukumā tika uzstādītas 4 granīta stēlas.

Pavisam laikā no 1919. līdz 1928. gadam Lāčplēša ordeņus saņēma 2145 personas. Pie mums stēlās iekalti 50 ar Tukuma apriņķa teritoriju saistītu Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdi. Garajā sarakstā minēti gan ģenerālis un pulkveži, gan pulkvežleitnanti un kapteiņi, arī virsleitnanti, leitnanti, virsseržanti, seržanti, kaprāļi, dižkareivji un kareivji.

Piemiņas brīdi atklāja Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa. Paldies visiem, kuri piedalījās pasākuma veidošanā. Īpaši pateicamies Mārim Kosolapovam un Tukuma 2. vidusskolas skolniecēm: Elīzei Rozei-Vītolai, Anastasijai Skvorcovai, Tīnai Knostenbergai. Patriotisko noskaņu uzturēja grupa "Trejasmens" un Tukuma pilsētas Kultūras nama Pūtēju orķestris "Tukums" (diriģents Māris Rozenbergs).

bottom of page