MMK_362x544.jpg

MANS MĪĻĀKAIS KARŠ un
Z. A. MEIEROVICS

PASĀKUMS NENOTIKS VALSTĪ IZSLUDINATĀ ĀRKĀRTAS STĀVOKĻA DĒĻ. 

Mans mīļākais karš

 

Filma "Mans mīļākais" karš ir animēts dokumentālais stāsts, pilns sirsnības un godīguma, par pieaugšanu absurda pilnajā laikā no 70. gadiem līdz Latvijas neatkarības atjaunošanai. Filmas pamatā ir režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas atmiņās balstīti autobiogrāfiski motīvi. Vēsturiskiem faktiem, sadzīviskām reālijām un personiskām atmiņām savijoties ar humoru, nopietnību un atklātību, veidojas cilvēciska un dzīva liecība par vēsturiski nozīmīgu laiku.

 

Filmas režisore Ilze Burkovska-Jakobsena: "Filmas pamatjautājums – cik liela nozīme ir katra cilvēka atbildībai, drosmei un ticībai – ir svarīgs gan pagātnē, gan šobrīd, gan Latvijā, gan citur pasaulē."

Režisors: Ilze Burkovska-Jacobsen

Scenārija autors: Ilze Burkovska-Jacobsen

Komponists: Kārlis Auzāns

Skaņu režisors: Ernests Ansons

Montāžas režisors: Julie Vinten, Reinis Rinka

Animatori:

Krišjānis Ābols, Kerija Arne, Toms Burāns, Harijs Grundmanis, Nils Hammers, Arnis Zemītis

 

ZAM_362x544.jpg

Z. A. Meierovics

Režisora Tālivalža Margēviča filma “Zigfrīds Anna Meierovics” vēsta par pirmā Latvijas ārlietu ministra un otrā Latvijas Republikas Ministru prezidenta dzīvi un darbu.

 

Filmas režisors Tālivaldis Margēvičs (scenārija autors filmām “Sieviete, kura gaida”, “Šķērsiela”) pie ieceres par Zigfrīda Annas Meierovica kinoportretu strādājis vairāk nekā 20 gadu. Rezultātā tapusī filma, vēstot par dižā politiķa darbu, reizē stāsta arī par nozīmīgiem notikumiem, kas ļāvuši dibināt un nosargāt Latvijas valsti. Lai filma par Zigfrīdu Annu Meierovicu būtu interesanta ne tikai vēstures entuziastiem, bet arī plašam skatītāju lokam kinozālēs visapkārt Latvijai, tā apvieno inscenētas epizodes ar vēsturisko liecību montāžu.

 

Filmas inscenējumos galvenās lomas atveido aktieri Andris Gindra (Zigfrīds Anna Meierovics), Agnese Cīrule (Kristīne Bakmane), kā arī Ģirts Liuziniks (pulkvedis Pēteris Radziņš), Toms Veličko (Ādolfs Klīve), Leonarda Ķestere un citi.

 

Filmas radošo komandu veido operators Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisori Gunta Ikere un Oļegs Aleksejevs, komponists Mārtiņš Brauns, māksliniece Renāte Bāliņa un citi. Filma tapusi studijā “Deep Sea Studios LV”.

 

Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai-100” atbalstu. To atbalstījusi arī studentu korporācija “Talavija”, Latviešu Fonds, viesnīca “Radi un draugi”, Amerikas Latviešu Apvienības kultūras fonds un individuālie ziedotāji kopfinansēšanas vietnē “Projektu banka”.