Facebook.png

ĪSTIE VĀRDI
ZIEDOŅA CEĻŠ TUKUMĀ

Ziedoņa ceļš Tukumā tika radīts par godu Imanta Ziedoņa 88. dzimšanas dienai. 8 jaunradītie pilsētvides objekti, kuros iekļauti 8 ĪSTIE VĀRDI, kļūst par pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu un rotās pilsētas ainavu ilgtermiņā. Pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs doties Ziedonim pa pēdām, lai iedvesmojoties veidotu savus stāstus un atmiņas.

Pastaigu maršruts ir aptuveni 8 km garš. Pastaigas dalībniekiem jāatšifrē koordinātas, jāsastāda savs maršruts un jādodas pastaigā pa Tukumu!


(!) Vietu attēliem ir ilustratīva nozīme. Sasniedzot koordinātas, ĪSTAIS VĀRDS atrodas aptuveni 200 m rādiusā. Turi acis vaļā un pievērs uzmanību norādēm!

Atrodi Ziedoņa ceļa ĪSTOS VĀRDUS, sajūti Ziedoni sevī, pieraksti, atceries, domā un radi!

STRŪKLAKAS PAMOŠANĀS

Ikviens mazs un liels tukumnieks 1. maiju gaida ar sajūsmu, jo līdz ar visas dzīvās radības mošanos dabā, mostas arī Tukuma strūklaka. TIEKAMIES TUKUMĀ komanda aprīlī saņēma neoficiālas ziņas no “Slepenā vispasaules strūklaku pārraudzības dienesta”, ka kāds pagaidām neidentificēts grupējums plāno pamodināt strūklaku patvaļīgi.

"Slepenais vispasaules strūklaku pārraudzības dienests" vēlāk ziņoja, ka naktī no 30. aprīļa uz 1. maiju, Tukuma strūklaka tika pamodināta. Mūsu speciālkorespondentam izdevās doties vaininiekiem pa pēdām un iemūžināt notikušo unikālā videomateriālā.

Notikumā iesaistītās saldumu karalienes cukurvates par saviem motīviem stāsta: "Svētki bez cukurvates nav svētki. Tieši tāpēc mēs, visu svētku patroneses, nolēmām doties slepenā misijā, lai atklātu strūklaku un padarītu Brīvības laukumu par gardēžu brīnumzemi. Lai gan grandiozi pasākumi šogad nav iespējami, mēs varam svinēt svētkus kopā fotogrāfijās!"

LATVIJAS REPUBLIKAS NEATKARĪBAS ATJAUNOŠANAS DIENA

Uzvilksim baltus kreklus un apklāsim saimes galdus ar baltiem galdautiem, lai godinātu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šajā dienā, dodoties pastaigā pa Tukuma Pilsētas parku, būs iespēja redzēt videomateriālus un noskaņas par mums svarīgo, kā arī satikties ar “īstajiem vārdiem”. Te visas dienas garumā būs iespējams sastapt arī citus svētku pārsteigumus.

Aicinām parka apmeklētājus nedrūzmēties, ievērot drošu distanci no citiem klātesošajiem, kā arī ievērot visus valstī noteiktos COVID-19 ierobežojumus. Svētkos dāvināsim viens otram veselību!