12_kino_diena_seklis_BP1.jpg

Romantiskā spēlfilma "Sēklis" 

11. decembris

16.00  
Tukuma pilsētas Kultūras nams

Filmas seanss un tikšanās ar filmas režisoru, Jaunā Rīgas teātra aktieri un fotogrāfu Tomu Harjo.

Atmosfēriski nospriegots mīlas serpentīns, kur trīs savstarpēji nepazīstamus pārus saista atšķirīgās stadijās esošas romantiskas attiecības. Laulāta pāra 3 pēdējās kopdzīves dienas, jauna pāra pirmie kopīgie soļi jutekliskumā un kolēģi, kuri dara visu iespējamo, lai neiemīlētos. Katrs pāris atrodas attiecību lūzuma punktā un viennozīmīga risinājuma nav.

Toma Harjo debija pilnmetrāžas aktierkino tapusi Pāvilostā, kopā ar kursabiedriem veidojot trīs dažādas romantisko attiecību vinjetes. Režisora komentārs: 

“Filma ir par mīlestību. Filmā ir trīs pāri - katrs no tiem ir savā mīlestības stadijā. Pirmie ir iemīlējušies, attiecību sākumposmā, kad nav pateikuši, vai pat ir kopā. Viņi grasās nakšņot vairākas naktis teltī. Otrais pāris sāk ar šķiršanās dokumentu iesniegšanu. Ir pēdējās trīs viņu kopdzīves dienas. Trešais stāsts ir gandrīz dienesta romāns. Ir dzimtsarakstu nodaļa, kur strādā divi cilvēki bez attiecībām. Strādājot ar mīlestības dokumentiem, viņi dara visu iespējamo, lai neiemīlētos. Nozīmīga loma filmā ir Krista Auznieka mūzikai, ar kuru darbs pie filmas skaņu celiņa sākās jau pirms filmēšanas. Krists Auznieks ir mans mīļākais Latvijas jaunais komponists. Viņa darbi ir piesātināti ar emocionālu neviennozīmību — prieks nekad neskan kā pliks prieks un skumjas nekad nav tikai skumjas. Tas ir patiess gods, ka viņš piekrita strādāt kopā pie filmas "Sēklis, jo viņa radītā skaņa brīnišķīgi papildina aktieru izveidoto tēlu emocionālo pasauli. Tāpat daudzi jau ir uzteikuši filmas vizualitāti, kuru izstrādāja operators Jānis Šēnbergs.” 

▶️ Filmas treileris

Izdošanas gads: 2022

Filmas garums: 81 min

Režisors:  Toms Harjo

Operators:  Jānis Šēnbergs

Komponists:  Krists Auznieks

Lomās: Marta Lovisa, Toms Harjo, Jānis Grūtups, Agate Krista, Matīss Ozols, Sabīne Tīkmane

Producenti:  TET, VV Foundation, SeeArt

Biļetes: 3 EUR "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā

12_kino_diena_seklis_BP3_2.jpg
12_kino_diena_seklis_BP3_3.jpg
12_kino_diena_seklis_BP3_6.jpg
12_kino_diena_seklis_BP3_4.jpg