top of page

DUDARYK, Ukrainas Nacionālais akadēmiskais vīru koris (Ļviva)

17. jūnijā

17:00

Tukuma novada domes ēkas ātrijā, Talsu ielā 4

17. jūnijā savu Latvijas tūri ar koncertu Tukumā noslēgs Ukrainas Nacionālais akadēmiskais vīru un zēnu koris DUDARYK no Ļvivas.

 

DUDARYK ir starptautiski pazīstams koris, kas uzstājies Ukrainas un pasaules prestižākajās koncertzālēs, tostarp Kārnegī zālē (ASV) Parīzes Dievmātes katedrālē (Francija), Air Place (Kanāda), Nacionālajā filharmonijā (Polija), pilī “Ukraina”, Ukrainas Nacionālajā operā, Ukrainas Nacionālajā filharmonijā u.c. Koris saņēmis arī augstāko godalgu kultūras nozarē Ukrainā - Nacionālo Tarasa Ševčenko balvu.

DUDARYK vairākkārt iepriekš viesojies Latvijā. Spilgtākais moments - dalība 2023. gada Dziesmu svētku Lielkoncertā “Tīrums”, uzstājoties kopā ar 15 tūkstošiem latviešu.

 

Diriģents DMYTRO KATSAL.

Programmā ukraiņu tradicionālā mūzika, dažādu laikmetu sakrālā mūzika un oriģinālas kompozīcijas.

 

DUDARYK Latvijā viesojas, lai turpinātu uzturēt dzīvu informāciju par agresīvās krievu lielvalsts noziedzīgo ielaušanos neatkarīgajā Ukrainā, lai vāktu ziedojumus, kā arī pateiktos Latvijas cilvēkiem par atbalstu.

 

Tūres ietvaros DUDARYK koncertēs arī Rīgā (14. un 16.06.), Sunākstē (15.06.) un Ilūkstē (15.06.).

 

Ieeja par ziedojumiem.

Visi koncertā savāktie līdzekļi tiks nodoti Ukrainas aizstāvjiem – visiem, kas ir nomodā par Ukrainu – gan frontē, gan aizmugurē.

Koncerti Latvijā tiek organizēti sadarbībā ar nodibinājumu IEDVESMAS FONDS.

 

Atbalstītāji: VKKF Sēlijas vēsturiskās zemes kultūras programma, Partnerība “Kaimiņi”, Rīgas, Jēkabpils, Aizkraukles, Augšdaugavas, Tukuma novadu pašvaldības.

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai Tukuma pilsētas Kultūras nama mārketinga vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

bottom of page