top of page
IG_story_1080x1920.jpg

KOMUNISTISKĀ GENOCĪDA UPURU ATCERES BRĪDIS

25. martā
13.00
Piemiņas vietā pie stacijas Tukums II

Tukuma pilsētas Kultūras nama organizētais Komunistiskā genocīda upuru atceres brīdis Tukumā notiks 25. martā plkst. 13.00 piemiņas vietā pie stacijas Tukums II. Autobuss uz norises vietu no Katrīnas laukuma plkst. 12.30.

Kā arī šajā dienā 1949. gada 25. marta deportācijas vienlaikus, plkst. 11.00, visos Latvijas novados un pilsētās, kā arī citviet pasaulē pieminēs ar atceres pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie.”. Tā laikā 43 pašvaldībās (arī Tukuma novadā) tiks nolasīti izsūtīto vārdi, to vecums un dzīves vieta. Lasījumu tiešraidēm varēs sekot līdz Latvijas sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājas lapā LNB.lv, Tukuma Novada Pašvaldības mājaslapā un facebook kontā kā arī īpaši piemiņas pasākumam izstrādātā digitālā kartē deportetie.kartes.lv.

Piemiņas pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar SIA “Jāņa sēta” un  Latvijas Pašvaldību savienību, kā arī 36 Latvijas novadiem un 7 valstspilsētām.
Pasākumu iniciatore ir Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Atbalstītāji: Kultūras ministrija, Latvijas Okupācijas muzejs, Pasaules Brīvo latviešu apvienība un Sabiedriskie mediji: portāls LSM.lv, Latvijas Radio un Latvijas Televīzija.

Tiešraidi Tukuma novadā organizē Tukuma pilsētas Kultūras nams sadarbībā ar Tukuma novada pašvaldību, Jaunpils pili un Tukuma muzeju.

bottom of page