VELLA KALPIEM – 50
ŠERLOKAM HOLMSAM – 40

JUBILEJAS KONCERTUZVEDUMS

2021. gada 6. novembrī plkst. 18.00
Tukuma pilsētas Kultūras namā

(!) Ņemot vērā distancēšanās ierobežojumus 7. novembrī plkst. 18.00 Tukuma Kultūras namā paredzētais koncerts pārcelts uz 6. novembri plkst. 18.00, 2021. gadā. Iegādātās biļetes derīgas.

Režisora Aleksandra Leimaņa leģendārā filma “Vella kalpi”  svinēs 50 gadu jubileju, savukārt tikpat leģendārajai Dailes teātra izrādei “Šerloks Holmss” aprit 40 gadi. Lai atzīmētu šos ievērojamos gadskaitļus un faktu, ka abus darbus vieno Maestro Raimonda Paula brīnišķīgā mūzika, top vērienīgs koncertuzvedums divās daļās.

Tā pirmajā daļā svinēsim “Vella kalpu” dzimšanas dienu, ļaujot iejusties Rutku Tēva aprakstītajos 16.gadsimta Rīgas dažādajos notikumos, just līdzi varoņiem un izdziedāt Raimonda Paula skaistās un visiem tik labi pazīstamās dziesmas. Pasākumā piedalīsies gan aktieri, kuri piedalījās filmā (Olga Dreģe, Lolita Cauka, Baiba Indriksone, Gunārs Placēns, Haralds Ritenbergs u.c.), gan jaunās un vidējās paaudzes aktieri, gan īpašie viesi. 

Savukārt koncertuzveduma otrajā daļā pārcelsimies uz 19.gadsimta Londonu, lai pienācīgi atzīmētu savulaik teju vispopulārākās Dailes teātra izrādes “Šerloks Holmss” (1979) četrdesmit gadu jubileju. Tolaik pēc sera Artūra Konan-Doila stāstu motīviem tapusī izrāde (dramatizējumu veidoja brīnišķīgais Dailes teātra aktieris un titullomas atveidotājs Valentīns Skulme; izrādes režisors bija Kārlis Auškāps) – detektīvs ar mūziku un dejām trīs cēlienos, kuras pievienotā vērtība, neapšaubāmi, bija Raimonda Paula mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti, kļuva par “sezonas naglu”, izpelnoties kritikas un skatītāju atzinību un pārspējot visus apmeklētības rekordus. Mainījās paaudzes, taču cilvēki aizvien dungoja dziesmiņas par zilo karbunkuli, “ir noticis kāds noziegums” u.c.  Koncertā atkal tiks izdejots skatītāju iemīļotais “Zilais karbunkulis”, skanēs dziesmas no izrādes aktieru un viesmākslinieku sniegumā.

Biļešu cenas: EUR 12 - EUR 25

Biļetes iepriekšpārdošanā visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Tukuma pilsētas Kultūras nama kases darba laiks:
Otrdiena - piektdiena
10.00 - 18.00

© 2020 Tukuma pilsētas Kultūras nams

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now