top of page
SVEIKS_STORIJS.jpg

ŠVEIKS - dziesmu spēle - TOREIZ un TAGAD

26. februārī
16.00

Tukuma pilsētas Kultūras namā

Krietnais kareivis Šveiks ir Latvijā iemīļots čehu tautas varonis, kura ierašanās uz dažādu teātru skatuvēm vienmēr bagātīgi aizdarīta ar dziesmām – ironiskām, priecīgām, skumjām, karavīru humora pilnām. Šveika dziesmas dzīvo vēl ilgi pēc tam, kad izrāde savas skatuves gaitas beigusi – “Mīļā, ķeizars mani karā sauc” vai “Ardievu, meitenes”, tāpat kā citas, sen dzīvo savu dzīvi un tiek gan dziedātas, gan dungotas, gan svilpotas pie pirmās vajadzības, neraugoties uz to radīšanas gadu.

Arī pats Šveiks, pareizāk, tā autors Jaroslavs Hašeks vairs nav nekāds jaunais – tūlīt 140, bet viņa radītais varonis, kā apliecinājums veselajam saprātam un viena cilvēka cīņai pret valsts līmenī paceltu stulbumu un birokrātiju, ar apskaužamu regularitāti nāk pie saviem skatītājiem – arī Latvijā.

Ar dziesmu spēli “Šveiks – toreiz un tagad” mūžam dzīvais varonis būs atkal klāt! Gan Ivara Vīgnera un Valta Pūces radītām skanīgām dziesmām, gan ar trāpīgiem Jāņa Petera un Pētera Brūvera dziesmu vārdiem skatītājus aizraus lieliskais stāstnieks Valters Krauze, aktieris Rihards Lepers, dziedātājs Mārtiņš Kanters un  profesionāla mūziķu grupa Mārča Auziņa vadībā ar dziedātājām, kas nav tikai dziedātājas vien – Intu Gudovsku, Anitu Levšu un Olgu Stupiņu. Izrādēs piedalīsies arī dejotāji Beāte Svarinska un Kristaps Pelēkais. Dziesmu spēles režisors Valdis Pavlovskis un producents Jānis Kļaviņs piedāvā satikties vecajā labajā krodziņā “Pie kausa”, sešos vakarā pēc kara. Īpašā zīme – balta puķe pogas caurumā!

Uz tikšanos!

Biļetes: 15; 18 un 22 EUR "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

bottom of page