12_kino_diena_CIRCENISA_ZIEMASSVETKI_BP2.jpg

Piedzīvojumu filma visai ģimenei "Circenīša Ziemassvētki"

11. decembris

13.00  
Tukuma pilsētas Kultūras nams

Režisors Aigars Grauba ar radošo komandu ir radījuši filmu visai ģimenei, izstāstot Ziemassvētku stāstu. Te vienuviet nejauši satikušies svešinieki piedzīvo īstu brīnumu saspringtajā svētku laikā.

Aigars Grauba, arī filmas scenārija autors, par filmas stāsta motīvu: “Lai cik paradoksāli tas neizklausītos, tieši lielākie ikgadējie ģimenes svētki, Līgo vakars un, it sevišķi, Ziemassvētki nereti draud izvērsties par “katastrofu”, kā to nosauc filmas viena no varonēm - mazā Marta. Kad pirmssvētku stresa apstākļos jāpaspēj izdarīt visu gan darbā, gan mājās, pat vissaskanīgākajās ģimenēs mēdz iestāties krīze. Domāju, ka ikviens, ko tādu ir, pieredzējis, ja ne gluži uz savas ādas, tad draugu, radu vai paziņu lokā gan. Ziemassvētki ir mīlestības un brīnumu laiks, un ja vēl mājas pagalmā uzrodas izbēdzis cietumnieks, kurš ir pārģērbies par Ziemassvētku vecīti, mūsu rīcībā ir viss, lai izveidotu aizraujošu kinostāstu visai ģimenei”.


Filmas veidošanā piedalījusies pieredzējusi radošā komanda. Galveno lomu spēlē talantīgais Liepājas teātra aktieris Kaspars Kārkliņš, bet Dambju ģimenes pāra lomās iejutušies Inga Tropa un Jānis Vimba. Filmā būs dzirdama komponista Riharda Zaļupes mūzika, baudāms operatora Valda Celmiņa un skaņu režisora Aleksandra Vaicahovska talants. Par estētiku un vizualizāciju parūpējušies mākslinieki Maija Jansone un Kārlis Balodis, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska un kostīmu māksliniece Sandra Sila. Par visa skaistā kopā salikšanu atbildīga montāžas režisore Paula Popmane, savukārt visu par visu atbildīgais “Circenīša Ziemassvētku” producentu duets – Ivo Baumanis un Kristiāns Alhimionoks.

Biļetes: 2 EUR "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā

Pirmizrāde: 2022. gada 17. novembrī

Filmas garums: 1h 57min

Režisors: Aigars Grauba

Lomās: Kaspars Kārkliņš, Jānis Vimba, Inga Tropa, Bille Siliņa, Vilhelms Auders, Marija Grauba, Havjers Garsija, Jēkabs Reinis, Samira Adgezalova, Rihards Lepers, Meinards Liepiņš


Filma tapusi ar Nacionālā kino centra, Latvijas Mobilā Telefona un Latvijas Televīzijas atbalstu.
Filmas izplatītājs Latvijā - SIA Baltic Content Media.