top of page
atspulgs_kustiba_2023_web_afisa_2.jpg

Laikmetīgā deja pilsētā "ATSPULGS KUSTĪBĀ"

18. jūnijā

16.00 - 24.00  
Tukumā

Šī gada programmā “Atspulga” apmeklētājiem būs iespēja klātienē redzēt vairāk kā 15 dažādus laikmetīgās dejas darbus, tostarp četras īpaši šim notikumam radītas horeogrāfijas. Kamerfestivāla norises šogad koncentrētas trīs vietās Tukuma pilsētā – kultūras telpā “Tukku Magi” (jeb bij. fermentu rūpnīcas teritorijā), peldvietā - mežā pie Melnezera un topošajā Ziedoņa dārzā Mālkalnā, tā īpaši atzīmējot dzejnieka Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienas gadu.

𝟭𝟲.𝟬𝟬 – 𝟭𝟳.𝟯𝟬 | kultūras telpā “Tukku Magi” varēs iepazīties ar Latvijas Kultūras akadēmijas "Laikmetīgās dejas mākslas" 2. kursa studentu kompozīcijas darbiem, kuri tapuši kā semestra noslēguma uzdevums dejas kompozīcijas priekšmetam pie profesores Olgas Žitluhinas. Šajās horeogrāfijās jaunie mākslinieki reflektē par savām iekšējām vēlmēm un centieniem tās piepildīt. Savukārt bērnus aicināsim uz Kristīnes Brīniņas īsizrādi "Vai esam tikušies agrāk?", kā arī līdzdarboties kustības radošajā laboratorijā.

𝟭𝟵.𝟬𝟬 – 𝟮𝟭.𝟬𝟬 | Ziedoņa dārzā Mālkalnā aicinām būt klātesošiem vairākos dejas stāstos, kuru radīšanu iedvesmojuši dzejnieka Imanta Ziedoņa teksti.
Īpaši šim notikumam tapusi horeogrāfes Lienes Gravas kustību performance “Klātbūtne”, kuras muzikālo partitūru veidojis ģitārists Mārcis Auziņš. Klātbūtnes sajūtu kustībā radīs dejotāji Artūrs Nīgalis un Roberta Gailīte.
Divus darbus – “Savienojums” un “Steigties mierā” piedāvās Tukuma profesionālās ievirzes deju skolas “Demo” izlaiduma kursa audzēknes Rigonda Vingre un Eva Pļaviņa. Savukārt dejas miniatūras “Dziediet” un “Septiņi vēji”, kuru horeogrāfijas veidojuši Dmitrijs Gaitjukevičs un Marija Burceva izdejos Rīgas Baleta skolas Laimetīgās dejas programmas izlaiduma kursa audzēkņi.
Mālkalnā būs iespēja vēlreiz redzēt horeogrāfes Lienes Bēniņas šogad veidoto darbu “Vertikāle“, kurā piedalās deju skolas “Demo” absolventi Madara Aulaciema, Oskars Birģelis, Sāra Grīnberga, Toms Jēkabsons, Liene Venterzute, Ričards Gudelis, Aleksejs Tarasjenko, Normunds Kronbergs.

𝟮𝟯.𝟬𝟬 – 𝟮𝟰.𝟬𝟬 | Melnezerā aicināsim piedzīvot ļoti tiešu dabas un kustības simbiozi. Te, kamerfestivāla izskaņā, skatītājiem piedāvāsim trīs darbus – horeogrāfa Aigara Larionova izrādi “XY21”, kurā autors aicina skatītājus doties fizisku pārdomu ceļojumā, apcerot tādus jēdzienus kā spēks, drosme, izturība un iezīmējot nākotnes vīrišķības scenārijus. Tam līdzās Liene Bēniņa piedāvās jaundarbu “Nakts sauciens”, kas vairāk runās par trauslām un ļoti sievišķīgām sajūtām, kuras kustībā iedzīvinās Marta Kristapsone un Kirils Solovejs. Noslēgumā klātienē varēsim piedzīvot Lienes Gravas miniatūru “Ezers”, kuru Haralda Sīmaņa suģestējošās balss pavadībā izdejos Artūrs Nīgalis.

Visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties foto&video orientēšanās pastaigā “Atspulgs dabas kustībā”, kas būs jautra un izzinoša aktivitāte ģimenēm vai nelielām draugu kompānijām, kuras reģistrēs savu dalību kā komanda.

Kamerfestivālā “Atspulgs kustībā” laikmetīgā deja, mijiedarbojoties ar vidi, dabu un skatītāju, meklēs, eksperimentēs un ļaus izzināt kustības būtību un tās skaistumu.

Ieeja visās norisēs bez maksas.

 

Notikumu organizē: Tukuma profesionālās ievirzes deju skola "DEMO", Tukuma pilsētas Kultūras nams un Tukuma Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju un MIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skolu. Projekts tiek īstenots ar Kultūras ministrijas un Tukuma novada pašvaldības atbalstu.

*Apmeklējot pasākumu, jūs piekrītat foto un video uzņemšanai un izmantošanai Tukuma pilsētas Kultūras nama mārketinga vajadzībām. Jums ir tiesības iebilst pret sevis vai sava bērna fotografēšanu vai filmēšanu, paziņojot par to fotografēšanas un filmēšanas laikā.

bottom of page